prosím čekejte...

Aktivity u nás a v okolí

Radhošť, Pustevny - turistika, kolo, rodinný výlet, zajímavosti

Krásné trasy a stesky pro pěší i cykloturistiku nabízí nedaleko obce se nacházející známé horské sídlo Pustevny (1018 m.n.m) a dominanta pro Valašsko a Beskydy - vrchol Radhošť (1129 m.n.m) s neopakovatelnými výhledy do dalekého okolí. Z Pusteven lze snadno dojet po naučné stesce přes Martiňák až na Horní Bečvu. Pěší můžou sejít například do Rožnova pod Radhoštěm a odtud autobusem zpět na Horní Bečvy.

Vsetínské vrchy - turistika, cykloturistika, výlety

Jedna z nejkrásnějších hřebenovek v Beskydech Bumbálka - Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky - Soláň, tur. chata - Tanečnica - Vsacký Cáb, tur. chata - Dušná je ideální jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nástup na hřebenovku je možný přímo od chaty (2 km na hřeben), nebo z Bumbálky, či Soláně (lze vyjet autobusem).

Beskydy, Vsetínské vrchy, Soláň

Přehrady, aquaparky

Přehrada Horní Bečva nabízí možosti koupání, vodních sportů a rybaření v prostředí nádherné beskydské přírody.

V okolí se nachází spousta otevřených i krytých bazénů (Rožnov pod Radhoštěm) a auquapark ve Frenštátu pod Radhoštěm (10 km).

Zrekonstruované štěrkoviště Balaton Nový Hrozenkov nabízí čistou vodu, příjemné koupání a rybaření. V areálu jsou k dispozici občerstvení a můstky pro akrobatické lyžování.

V 37 km vzdáleném Frýdku-Místku je k dispozici Aquapark s množstvím skluzavek a tobogánu a překrásným výhledem na Beskydy a Lysou Horu.

Přehrada Horní Bečva

kultura a zajimavá místa

Informace o kulturních a turistických cílech v okolí najdete v oddílu poloha chaty a vzdálenosti.

Jen pár kilometrů od obce Horní Bečva se nachází kulturní i historické centrum Valašska Rožnov pod Radhoštěm se známým Valašským muzeem v přírodě.

Město také nabízí širokou škálů kulturního, společenského i sportovního vyžití jako golf, bazén, zastřešená ledové plocha, bowling a další.

Ski areály Horní Bečvy

V okolí se nachází menších i větších zimních středisek. Přímo v katastru obce Horní Bečva se nachází 7 lyžařských středisek s kvalitními podmínkami pro začínající i pokročilé lyžaře. Novinkou je nová sedačková lanovka v ski areálu Rališka.
Více o místních střediscich.

Ski areál Bílá

Lyžařský areál je tvořen řadou sjezdových tratí od závodní sjezdovky s homologací FIS přes sjezdovky  střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je Snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu.

Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé sjezdovky jsou vybaveny i umělým osvětlením, umožňujícím kvalitní večerní lyžování.

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít čtyři upravované běžecké trasy o délce 20 a 33 a 10km a 16 km, využívající  stávající turistické trasy Beskyd.

Ski areály v okolí Horní Bečvy

S dalších středisek v okolí doporučujeme například ski areál Pustevny (10 km) s množstvím sjezdových tratí, půjčovnou lyží a rozsáhlými službami. Na pustevny se lze dostat i autobusem.

Ski areál Makov (SK) (16 km) nabízí sjezdovky 1550 a 1600 metrů dlouhé a moderní zázemí. Ideální pro rodiny s dětmi.

Opravdu kvalitní lyžování nabízí středisko Velká Rača (SK) (54 km) s dvěma čtyřsedačkovýma a jednou šestisedačkovou lanovkou, 14 km sjezdovek a rozsáhlými službami.

Pokud nechcete jezdit daleko, v okolí je spousta menších areálu přímo v Horní Bečvě, nebo v okolních obcích. Např. střediska Soláň, Hutisko Solanec, Bumbálka, atd.

Přehled středisek a jejich vzdáleností od Chalupy Františka.